Cadillac ‘58 zagra na 6. Łódź Design Festival’u 0
Cadillac ‘58 zaprezentuje własne kompozycje oraz standardy jazzowe (swing, cool jazz, be-bop i smooth jazz).
Cadillac ’58 prezentuje naturalne, akustyczne brzmienie; muzyka jest melodyjna, emocjonalna i przestrzenna. Artyści mają w sobie dużo kreatywnej siły i są świetnie zgrani. Na repertuar zespołu składają się z utwory własne oraz standardy jazzowe takich artystów jak Miles Davis, Dave Brubeck, Bill Evans, wysmakowany, czytelny i inteligentny jazz.
Maciej Flaczyński – gitarzysta jazzowy i kompozytor z Poznania, jego domeną jest tworzenie interesujących, przyjaznych dla ucha harmonii; wykorzystuje technikę fingerpicking; gra naturalnym, nieprzetworzonym dźwiękiem gitary typu hollow body; zainspirowany muzyką jazzową, soul, groove i nowoczesną muzyką klubową tworzy własne kompozycje; współpracuje z Ewą Nawrot, Kasią Wilk (R’n’B), zespołem Fancy Group (Groove/Soul), Reed Vibration (Blues), Zezz Kwartet, Cadillac ‘58, projekt Artenground (muzyka piosenek).
Paweł Rogoża – saksofonista tenorowy z Poznania; kreatywny improwizator i kompozytor; muzykolog i nauczyciel muzyki; współpracuje z zespołami: Lentoid, Light Corporation, Zezz Kwartet, Cadillac ’58 oraz Gentle Jazz Trio. Zainspirowany muzyką John’a Coltrane’a i Jana Garbarka. Fan brzmienia wytwórni ECM. Tworzy muzykę dla spektakli teatralnych.
Paweł Głowacki gra na gitarze basowej, kontrabasie i gitarze fretless. Ten znakomity muzyk współpracował i nagrywał z wieloma artystami sceny polskiej i zagranicznej m.in. z Czarkiem Konradem, Mariuszem “Fazi” Mielczarkiem, Tomaszem Lipertem, Freddy Quinn czy Mate.o. Występował również na wielu festiwalach w kraju i za granicą m.in. na Festiwalu Jazzowym w Sibiu (Rumunia 1989) oraz Jazz Jamboree. Obecnie współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu oraz licznymi zespołami i orkiestrami, (np. Zbigniew Górny Orkiestra, Anna Nova, Good Staff). Paweł to artysta, który swoimi dźwiękami na basie wywołuje niesamowite emocje i wzruszenie. Brał udział w licznych festiwalach: Country Piknik Mrągowo (wielokrotnie), Silesia Folk Festival, Szanty Kunice, festiwale zagraniczne itp. Sam o sobie twierdzi, że może jeść zawsze, gdyż basista przez całe życie musi budować swoje pudło rezonansowe - tak, by dobrze brzmiało!
Info o zespole: www.cadillac58.info
Hasło przewodnie tegorocznej edycji, Awareness podkreśla rolę, jaką w designie, poza użytecznością i estetyką, pełni świadomość. Interpretują je trzy wystawy programu głównego: Kto ty jesteś?, The Future is Stupid, Punkty widzenia – punkty siedzenia. Projekty rodzimego designu prezentowane będą na wystawie Must have.
Poza wystawami ważnym punktem tegorocznego festiwalu jest forum Design & Architektura. To przestrzeń, w której publiczność będzie miała okazję nie tylko wysłuchać znawców designu – projektantów, producentów i kuratorów, ale i podyskutować z nimi oraz wymienić się doświadczeniami.
W ciągu pięciu dni poruszone zostaną aktualne zagadnienia dotyczące zmian zachodzących w świecie i nowych metod pracy projektantów. Będzie można porozmawiać o user experience, design thinking, kondycji polskiego designu oraz o architekturze.
W programie festiwalu są także warsztaty, projekcje filmowe, Edukreacja – oferta zajęć dla dzieci, przegląd portfolio oraz kiermasz Remade Market.
Na stronie internetowej Łódź Design Festival dostępny jest pełny harmonogram wydarzeń.
Można już rejestrować swoje uczestnictwo, by kupić bilety i karnety z 50-procentową zniżką: rejestracja.lodzdesign.com.
Zamów występ zespołu Cadillac ‘58 - biuro@jazzevent.pl
subscribe to comments RSS
There are no comments for this post